Дома Фудбал Играч на Леванте потпиша договор до 2032 година!

Играч на Леванте потпиша договор до 2032 година!

Tимот на Леванте сезонава испадна во втората шпанска лига, но и покрај тоа некои играчи се решени да останат и да му помогнат на клубот да се врати во елитата.

Еден од таквите фудбалери е Пепелу, играчот за врска го продолжи договорот и тоа го продолжи до 2032 година. Пепелу е дете на Леванте и во клубот е од 2012 година, прво беше дел од младинските категории, па Б тимот, член на првиот тим е од 2015 година. Во меѓувреме имаше и неколку позајмици.

Навистина ваквите договори се реткост и прашање е дали во останатите првенства има уште некој играч со ваков договор. Кога е Барди во прашање, медиумите некое време најавуваат негово заминување со цел Леванте да го покрие минусот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Кавани: После пресвртот на Барселона одев на психотерапија

Единсон Кавани призна дека имал сериозно психички проблеми по фамозниот пресврт на Барсело…