Дома Македонски спорт Ибраими стрелец за Динамо Тирана против Партизани

Ибраими стрелец за Динамо Тирана против Партизани

Aгим Ибраими го постигна седмиот гол во првенството во Албанија во дресот на Динамо Тирана.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Ибраими беше стрелец од белата точка во 38. минута за намалување на водството на 2:1. Натпреварот крајот заврши со победа од 3:1 за Партизани. Ќе спомене и дека еден од головите за победничкиот тим беше дело на Стенио Жуниор кој во минатото го носеше дресот на Шкендија.

На теренот во овој натпревар настапија уште двајца наши интернационалци, Егзон Белица кај Партизани, а соиграч на Ибраими во Динамо е и Горан Силјановски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Трето коло на Мундијалот: „ТЈ“ ја најавува британската битка, дербито САД – Иран, а ќе игра ли Валенсија?

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со денешните нат…