Дома Останати Авто Мото За прв пат по големата несреќа: Снимена вилата на Михаел Шумахер! (ВИДЕО)

За прв пат по големата несреќа: Снимена вилата на Михаел Шумахер! (ВИДЕО)

0

За прв пат по големата несреќа која му се случи семејството на легендарниот возач Михаел Шумахер дозволи да се сними вилата во која тој е сместен.

Германските режисери Михаел Вех и Ханс-Бруно Камертенс со полна поддршка од семејството на Шумахер снимија документарец за животот и кариерата на шумахер.

Во документарецот на Шумахер ќе има досега необјавени снимки и сведочења на неговите најблиски, сопругата Корина и таткото Ролф Шумахер.

Премиерата на филмот е закажана за петти декември.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Анализа и предлог типови: Манчестер Сити – Тотенхем

Веќе во второто коло од Премиер лига не очекува големо дерби каде што силата ќе ја измерат…