Дома Останати Кошарка Засекогаш наш брат: Голден Стејт со емотивно видео се збогуваше од Милојевиќ 🎥

Засекогаш наш брат: Голден Стејт со емотивно видео се збогуваше од Милојевиќ 🎥

Кошаркарската јавност во регионот и понатаму тагува поради смртта на поранешниот српски кошаркар, а подоцна тренер Дејан Милојевиќ.

Милојевиќ почина на 46-годишна возраст по срцев удар. Последните денови од својот живот ги помина во стручниот штаб на Голден Стејт.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


НБА тимот со емотивно видео со наслов „Засекогаш наш брат“ се збогуваше со него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…