Дома Трансфер зона Заниоло ја напушта Рома, бира меѓу Милан и Јувентус

Заниоло ја напушта Рома, бира меѓу Милан и Јувентус


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Николо Заниоло на крајот на сезоната сака да ја напушти Рома, пренесуваат италијанските медиуми.

Рома сака да му го продолжи договорот на Заниоло, кој на лето ќе влезе во последната година од договорот.

Меѓутоа, Италијанецот донел одлука да ја одбие понудата на „волчицата“, па ќе биде ставен на продажба на лето.

Милан и Јувентус покажуваат најсилен интерес за Заниоло, па фажат како фаворити за неговиот потпис.

Двата клуба и минатото лето беа заинтересирани за Заниоло, но не беа спремни да ја платат сумата од 50 милиони евра, колку што бараше Рома за неговата слобода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Италијанскиот гигант…