Дома Останати Авто Мото Заев најави стаза за Формула 1 во Македонија! 🎥

Заев најави стаза за Формула 1 во Македонија! 🎥

Во една предизборна кампања навикнавме да слушаме разни ветувања, а сега премиерот Зоран Заев вети стаза ни помалку ни повеќе за – Формула 1!

Заев во изјавата истакана дека проектот не е објавен затоа што се уште се работело на основната документација, меѓутоа државата веќе работела на овој проект.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Заштитата од местење на натпревари е една од важните обврски во ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија преку Комисијата за безбедност и интегритет целосно е…