Дома Трансфер зона Завршен трансферот на Лерој Сане!

Завршен трансферот на Лерој Сане!

Новинарот на „Билд“ Кристијан Фалк кој цело време ги следи сите случувања во и околу Баерн тврди дека Лерој Сане е нов играч на германскиот шампион.

Кристијан Фалк ретко кога греши кога во прашање е Баерн Минхен, а сега тврди дека Сане е нов играч на гигантот од Минхен.

Сане требаше да дојде во Баерн и минатото лето, но доживеа тешка повреда. Него наредното лето му истекува договорот и беше јасно дека Манчестер Сити нема да си дозволи да го изгуби бесплатно бидејќи самиот играч не сакаше да го продолжи договорот.

На крајот Сити и Баерн постигнаа договор и крилниот напаѓач наредната сезона ќе го носи дресот на Баерн, барем ако му веруваме на Фалк. Сепак, ќе повториме овој човек ретко греши за Баерн.

Информации за сумата нема, претходно се шпрекулираше за 70 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се редат познати имиња кои се поврзуваат со Беневенто

Беневенто од следната сезона повторно ќе игра во Серија А откако на убедлив начин обезбеди…