Дома Трансфер зона „Заборавениот“ Самир Насри се сели во италијански гигант

„Заборавениот“ Самир Насри се сели во италијански гигант

Италијанските медиуми пренесуваат дека Самир Насри би можел да го засили италијанскиот гигант Милан.

Насри веќе неколку месеци е без клуб, а последниот ангажман го имаше во Андерлехт.

Искусниот Французин наскоро би можел да го облече дресот на Милан бидејќи Паоло Малдини веќе го контактирал.

Во Милано Насри го гледаат како идеална замена за Хакан Чалханоглу, па Французинот би можел да добие шанса кога Турчинот нема да игра.

33-годишниот Насри кариерата ја започна во Марсеј, а потоа имаше одлична кариера во Арсенал и Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…