Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Жестоки критики кон Милинковиќ-Савиќ: Тој е срамота, трча како баба🎥

Жестоки критики кон Милинковиќ-Савиќ: Тој е срамота, трча како баба🎥

Српската репрезентација одигра уште еден слаб натпревар на Европското првенство и буквално во последната минута се спаси од пораз.

Критиките кон репрезентативците, а особено кон селекторот Пикси не стивнуваат.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Стручниот коментатор Раде Богдановиќ без влакна на јазикот имаше најголеми критики кон Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

„Имавме среќа да постигнеме гол, но не изгледавме добро. Ако вака играме против Данска, ќе биде тешко. Милинковиќ-Савиќ го навредив кога никој од гледачите пред ТВ екраните не слушна. Тој човек само што влезе во игра, а трчаше како баба по десниот бек кога примивме гол. Не можеме да зборуваме за измените. Словенците се вратија, за наша среќа, тие немаа среќа. Нивниот тренер одработи докторска работа, знае како сака екипата да му игра, знае кого да одбе“,изјави Богдановиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…