Дома Видео Женска тепачка во Бугарија: Фудбалерки се бркаа и тепаа завршување на натпреварот 🎥

Женска тепачка во Бугарија: Фудбалерки се бркаа и тепаа завршување на натпреварот 🎥

И во женскиот фудбал може да се случи да дојде до физичка пресметка, а токму тоа се случи во Буфарија.

По завршувањето на Куп на натпреварот во женска конкуренција помеѓу Бароко и Пирин лејдис дојде до физичка пресметка.

Во последните секунди Пирин имаше голема шанса топката заврши во пречката, а после последниот судиски свиреж настана голема мешаница и фудбалерките се бркаа низ теренот.

Ситуацијата можете да ја погледнете на 2:16:15 од видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…