Македонскиот женски ракометен првак, Вардар, по рекорден петти пат избори пласман на Ф4 турнирот во Лигата на шампионките.

Денешната победа имаше големо емотивно влијание по првотимките кои од следната сезона ќе играат во други клубови.

Четириилјадната публика во „Јане Сандански“ долго време остана да ги поздрави своите миленички кои последен пат во овој состав настапија на домашен терен во ЛШ. Кај повеќето ракометарки емоциите беа видливи и тие не можеа да ги сопрат солзите.

Линк од видеото : https://www.ehftv.com/us/video/emotional-farewell-from-vardar-fans/1175053


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатна снимка од стадионот на Наполи: Каква е таа дупка на трибините?

Претседателот на Наполи, Де Лаурентис пред неколку дека стадионот на овој клуб изгледа как…