Дома Видео Емотивен момент во Токио: Ривалите аплаудираа, легендарниот Скола со солзи замина во репрезентативна пензија 🎥

Емотивен момент во Токио: Ривалите аплаудираа, легендарниот Скола со солзи замина во репрезентативна пензија 🎥

Кошаркарите на Австралија се изборија за полуфинале на Летните олимписки игри во Токио.

Во полуфиналето тие ја победија Аргентина без поголеми проблеми со 97:59. Овој натпревар ќе се памети по тоа што беше последен за легендарниот Луис Скола кој повеќе нема да игра за репрезентацијата и репрезентативната кариера ја завршува на 41 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Евра го исмејуваше Кристиано за проблемот со овците во Манчестер 🎥

Во англиските медиуми вчера се појави вест дека Кристиано Роналдо морал да се пресели од д…