Дома Трансфер зона Емери добива 100 милиони евра: Првото засилување пристигна од Шпанија

Емери добива 100 милиони евра: Првото засилување пристигна од Шпанија


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Како што стојат работите Унаи Емери ќе има сериозен буџет за засилување на тимот во јануарскиот преоден рок. Клубот има намера да му обезбеди околу 100 милиони евра.

Првото име кое пристигна е Алекс Морено од Реал Бетис. Добро познато е дека „помалите“ клубови од Англија имаат поголема финансиска моќ од оние на нивно ниво од другите првенства.

Емери ќе добие неколку засилувања, а за првото Вила плати сума од 15 милиони евра. Уште една желба на Емери исто така е поранешниот играч на Арсенал, Матео Гендузи кој го носи дресот на Марсеј. Потписот на Гендузи веројатно би чинел околу 30-40 милиони евра.

Покрај Гендузи на листата желби е уште Арно Данџума од Виљареал кого Емери добро го познава, неговата цена се проценува на околу 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …