Дома Трансфер зона Еден од најважните фудбалери на Реал сака да го види Нејмар во Мадрид

Еден од најважните фудбалери на Реал сака да го види Нејмар во Мадрид


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Еден од најважните фудбалери на Реал Мадрид, Родриго кажа дека се надева на нова титула во Лигата на шампиони (ЛШ), а исто така посочи дека нема да се откажат од трката за трофејот во Ла Лига.

Родриго во разговор со медиумите откри и кој фудбалер сака да го види во „кралскиот клуб“, а тоа е неговиот сонародник Нејмар.

Бразилецот откри дека негова желба е Нејмар да потпише за шпанскиот гигант, иако такво нешто во моментов не се најавува.

Во минатото имаше шпекулации дека Нејмар може да се врати во Шпанија и да го облече дресот на Реал, иако во минатото играше за Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…