Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Египет слави: Салах игра против Уругвај!

Египет слави: Салах игра против Уругвај!

0
egypt

Фантастични вести пристигнуваат за селекцијата на Египет!

Египетскиот фудбалски сојуз објави дека Мохамед Салах ќе биде спремен за првиот натпревар на Мундијалот против Уругвај.

Повредата од финалето во Лигата на шампионите против Реал Мадрид е минато и Салах ќе биде стартните 11 за првиот натпревар на Мундијалот.

Напорите на докторскиот тим на оваа селекција се исплатеше!


Следете го Sportski.mk и на


„Со 100% сигурност тврдам дека Мохамед Салах ќе биде спремен да настапи против Уругвај“, беа зборовите на селекторот Хектор Купер кои го израдуваа цел Египет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…