Дома Трансфер зона Европските гиганти се „тепаат“ за српскиот дефанзивец

Европските гиганти се „тепаат“ за српскиот дефанзивец


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Европските гиганти покажуваат сериозен интерес за дефанзивецот на Салцбург и српски репрезентативец, Страхиња Павловиќ.

21-годишниот дефанзивец игра одличо во Салцбург, а на Мунијалот покажа дека е еден од најдобрите млади дефанзивци.

Интерес за Павловиќ покажуваат Јувентус, Рома, Арсенал и Атлетико Мадрид, кои се очекува да водат голема битка за неговиот потпис.

Павловиќ пристигна во Салцбург од Монако за 10 милиони евра, но неговата цена драстично порасна со неговите одлични настапи.

Се очекува на лето сигурно да ја промени средината, а споменатите клубови се спремни да понудат 30 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Италијанскиот гигант…