Дома Видео Дури и Кариус не примил ваков гол (ВИДЕО)

Дури и Кариус не примил ваков гол (ВИДЕО)

Во склоп на квалификациите за Олимписките игри вчера силите ги одмерија селекциите до 23 години на Бразил и Уругвај.

Натпреварот заврши без победник 1:1. Во финалната група за пламсан на Олимписките игри во Токио наредното лето играат Бразил, Аргентина, Уругвај и Колумбија, а пласманот ќе го обезедат првите две екипи.

Уругвај до преднсот дојде во 35. минута преку Мануел Угарте, а на пет минути до крајот видовме една бизарна ситуација. Чуварот на мрежата на Уругвај Игнасио Де Арубарена прими гол после катастрофален кикс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…