Дома Останати Кошарка НБА Дурант се откажува од 31.5 милион долари и станува слободен играч

Дурант се откажува од 31.5 милион долари и станува слободен играч

0

Двократниот НБА шампион и еден од најдобрите кошаркари во светот ова лето ќе стане слободен играч.

Како што пишува „ЕСПН“, а пренесуваат сите американски медиуми, Дурант ја одбил клазулата во договорот со што ќе се откаже од 31.5 милион евра и ќе стане слободен играч.

Ќе потсетиме, Дурант сезоната ја заврши нешто порано. Во полуфиналето на Западот се повреди и се врати во петтиот натпревар од финалето, а потоа заработи уште потешка повреда.

„ЕСПН“ дознава дека Дурант и неговиот менаџер, Рич Клеман во овој момент се во Њујорк каде што ги разгледуваат опциите кои ги има на располагање. Деталите засега не се познати, а досега се споменуваа повеќе дестинации.

Како клубови со најголеми шанси да го доведат наводно се Њујорк Никси, Бруклин и Нетс и ЛА Клиперси.

Очекувањата се клубот кој ќе го доведе да му даде максимален договор тежок 164 милиони долари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Видео: Бостон има нова „ѕвезда“ – погоди 8 тројки за една четвртина!

Бостон Селтикс продолжи со добрите партии во претсезоната победувајќи г Кливленд со 118:95…