Дома Трансфер зона Дрекслер откри каде ќе ја продолжи кариерата

Дрекслер откри каде ќе ја продолжи кариерата

Јулијан Дрекслер ќе биде една од најжешките трансфер теми оваа зима, откако стана јасно дека сигурно ќе го напушти Волфсбург.

Германскиот репрезентативец минатото лето беше мета на многу великани, но Волфсбург одлучи да го задржи во своите редови по секоја цена.

Арсенал и Јувентус беа фаворити за негово доведување минатото лето, но сега работите се променија па ПСЖ е во пол позиција зе неговиот потпис.

Имено, медиумите тврдат дека Дрекслер наводно му се доверил на својот сонародник и голман на ПСЖ, Кевин Трап дека сака да се пресели во Париз.

Германските медиуми тврдат дека трансферот ќе се реализира на почетокот од следниот месец за сума од 35 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бензема му поставил ултиматум на Реал Мадрид – јас или Халанд!

Карим Бензема по заминувањето на Роналдо се истакна како најдобар фудбалер на Реал Мадрид.…