Дома Трансфер зона Доцна вчера вечер во Барселона пристигна одличното засилување 🎥

Доцна вчера вечер во Барселона пристигна одличното засилување 🎥

Екипата на Барселона заврши одличен трансфер.

Нов фудбалерн а Барселона ќе биде Серижњо Дест (19). Дест доцна вчера вечер пристигна во Барселона. Денес се очекува да ги помине лекарските прегледи.

Долго Дест се поврзуваше со Баерн и Барселона. На крајот ги избра Каталонците кои така во своите редови сега го доведоа еден од најдобрите млади бекови во светот.

Овој 19 годишник до сега комплетната кариера ја помина во Ајакс. За првиот тим дебитираше во 2019 година и од тогаш беше незаменлив на десната страна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте го загуби трпението, Брозовиќ се сели во Англија

Италијанските медиуми тврдат дека Марсело Брозовиќ наскоро може да го напушти Интер и кари…