Дома Видео Досуди крај пет минути порано, а вчера „свирна“ офсајд кога Азар врати топка 🎥

Досуди крај пет минути порано, а вчера „свирна“ офсајд кога Азар врати топка 🎥

Сигурно дека љубителите на фудбалот ја паметат комедијата на Африканскиот Куп на Нации каде што судијата Сиказве означи крај на натпреварот Тунис – Мали пет минути порано.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Овој Замбиец вчера беше судија на натпреварот помеѓу Белгија – Канада и повторно се најде во контроверзна ситуација. Сиказве досуди офсајд иако Азар беше тој кој ја врати топката до фудбалерот на Канада.

За многумина и фудбалерот кој ја собра топката од подарокот на Азар беше фаулиран, па ако Сикавзе не покажеше офсајд Канада веројатно требаше да добие пенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Споредби пред дербито: Србите вредат повеќе од Швајцарците

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вечерва се игра …