Дома Видео Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Екипата на Далас Маверикс изминатата вечер славеше победа против Охлахома и така дојде до водство во серијата од 3:2.

И во овој натпревар еден од најдобрите на теренот беше Лука Дончиќ кој го заврши натпреварот со трипл-дабл од 31 поен, 11 асистенции и 10 скока.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Освен одличните бројки, Дончиќ се истакна и со моментот во кој успеа со маестрална „банана“ да го „залепи“ најдобриот играч од противничките регови, Гилџес-Александер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Индијана го совлада Њујорк и закажа „мајсторка“ за пласман во конференциското финале

Индијана со 116-103 го совлада Њујорк и изедначи на 3-3 во полуфиналната серија на истокот…