Дома Топ вести Доколку замине Санчез Арсенал спрема „бомба“

Доколку замине Санчез Арсенал спрема „бомба“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Алексис Санчез сеуште не го продолжил договорот со Арсенал, па постои голема веројатност „топџиите“ да останат без својата ѕвезда следното лето.

Арсен Венгер ќе направи се за да го убеди Чилеанецот да остане на „Емирати“, но доколку не успее во тоа веќе има пронајдено негова замена.

При евентуално заимивање на Санчез, Арсенал во своите редови ќе ја донесе ѕвездата на Борусија Дортмунд, Марко Ројс.

Ројс оваа сезона маки мачи со поврдите, но неговите квалитети се неспорни па Венгер смета дека ќе биде идеална замена за Алексис Санчез.

Силен интерес за Чилеанецот покажуваат Манчестер Сити и Јувентус, кои се спремни да платат голема сума за да го донесат во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…