Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Доби повик за Европското првенство додека беше во – Дизниленд! 📸

Доби повик за Европското првенство додека беше во – Дизниленд! 📸

Фудбалерот на Болоња кој зад себе има одлична сезона поради повредите во репрезентацијата на Холандија доби повик за Европското првенство. .

Повикот Зиркзе го доби додека го поминувал својот одмор во САД. Така дој објави стори на неговиот Инстаграм профил истакнувајќи колку е среќен што ќе има можност да настапи на ЕП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…