Дома Фудбал Останато Ди Марија најави заминување од репрезентацијата

Ди Марија најави заминување од репрезентацијата

Аргентинскиот репрезентативец Анхел Ди Марија планира да се повлече од селекцијата по настапот на Копа Америка.

„На Копа Америка последен пат кога ќе го носам дресот на Аргентина. Со сета болка во душата и со грутка во грлото се збогувам со најубавото нешто што ми се случи во кариерата. Им благодарам на навивачите, на семејството, на пријателите и соиграчите. Продолжуваме да пишуваме историја. Напред, Аргентина!“, изјави Ди Марија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


До сега Ди Марија одигра 134 натпревари за Аргентина, а ја освои Копа Америка во 2021 година и Мундијалот во 2022 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…