Дома Македонски спорт Мак ракомет Димитриоски од Битола се сели во Шпанија кај Писонеро

Димитриоски од Битола се сели во Шпанија кај Писонеро


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Ракометарот на Еурофарм Пелистер 2 Димитар Димитриоски во новата сезона ќе игра во Шпанија во тимот на Ваљадолид.

Во Ваљадолид Димитриоски пристигнува по барање на Давид Писонеро со кого соработуваше додека двајцата беа во Вардар, токму затоа Писонеро сигурно добро ги познава квалитетите на макеоднскиот среден бек.

Димитриоски во кариерата покрај Вардар и Еурофарм Пелистер 2 настапуваше уште за Металург со кој на почетокот на кариерата го освои Купот на Македонија.

„Станува збор за одличен ракометар со кого се запознав во Македонија, добиваме засилување кое може да покрива две позиции, среден бек и лево крило“, изјави Писонеро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Начевски и Николов ќе го судат финалето на Светското првенство

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и…