Дома Видео Де Геа се посрамоти: Погледнете каков гол прими против Евертон 🎥

Де Геа се посрамоти: Погледнете каков гол прими против Евертон 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maнчестер Јунајтед вчера го победи Евертон со 3:1, но во овој натпревар не се прослави шпанскиот голман Давид Де Геа.

Најголем виновник за примениот гол на Јунајтед во првиот дел беше Де Геа. Шпанецот крајно несмасно реагираше на една „лесна“ топка која помина низ неговите нозе и дојде до Коади кој ја смести во мрежата.

За негова среќа Манчестер Јунајтед на крајот славеше победа, па нема да биде толку на мета на критики од навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Шеикот се налути: Дадов 200 милиони за Роналдо, а тој знае само сиуу…🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Кристијано Роналдо направи трансфер во Сауди…