Дома Фудбал Англија „Де Брујн може да го напушти Сити“

„Де Брујн може да го напушти Сити“

Плејмејкерот на Манчестер Сити, Кевин де Брујн може да го напушти клубот ова лето, ако „граѓаните“ не добијат право да играат во Лигата на шампиони следните две сезони.

Ова го тврди поранешниот дефанзивец на Сити, Џулијан Лескот, а и самиот Де Брујн неодамна даде до знаење дека сака да игра во Лигата на шампиони.

„Тешко е да се кажи дали Кевин ќе остане, само тој го знае одговорот. Но јас го разбирам. Кога бев во Евертон се чувствував одлично, но сакав да се борам за трофеи. Затоа се преселив во Сити, иако тоа беше тешка одлука“, истакна Лескот.

Де Брујн неодамна изјави дека за него се премногу две години без Лига на шампиони и даде до знаење дека е спремен да ја промени средината.

Најсириозен интерес за белгискиот репрезентативец покажув Реал Мадрид кој е спремен да ја искористи ситуацијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Клоп: Среќен сум што на Сити му е укината казната

УЕФА пред пет месеци го исфрли Манчестер Сити од Европа и го казни со 30 милиони евра пора…