Дома Трансфер зона Дефанзивецот на Реал пред трансфер во Арсенал

Дефанзивецот на Реал пред трансфер во Арсенал

Реал Мадрид го стави на трансфер пазарот левиот бек Ферлан Менди,а  веќе е познат фаворитот за неговиот потпис.

Менди оваа сезона имаше проблеми со повреди и „кралевите“ сакаат на лето да доведат нов лев бек, па му ја отворија вратата.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Најсилен интерес за Менди покажува Арсенал, кој наводно веќе постигнал договор со неговиот агент.

Французинот има уште две години од договорот,  „кралевите“.се спремни да го пуштат за 20 милиони евра.

Арсенал е спремен да ја плати таа сума, па се очекува Французинот да биде прво засилување за „топџиите“ ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…