Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Денес може да заврши големиот сон на Меси!

Денес може да заврши големиот сон на Меси!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Еден од кандидатите за златен медал, Аргентина имаше ужасен почеток на Мундијалот и пораз од 1-2 против Саудиска Арабија, која им ги искомплицира сметките на „гаучосите“.

Аргентина до настапот во Катар имаа серија од 36 натпревари без пораз, но уште денеска би можеле да испаднат од Мундијалот и така Лионел Меси ќе ја заврши кариерата без освоен трофеј на Светско првенство (СП).

Аргентинците немаат друг избор, освен да слават против Мексико од 20 часот, а потоа во последното коло да бркаат место во осминафинале против Полска.

Меси и неговите колеги ќе мора да се потрудат против Мексико затоа што не им одговара ниту реми, односно тоа драстично ќе ги намали нивните шанси за место во нокаут-фазата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…