Дома Останати Тенис Две победи во еден ден за Ивановски во Мадрид

Две победи во еден ден за Ивановски во Мадрид

Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласира во четвртфинале на турнирот во Мадрид, откако денеска славеше против Шпанецот Молино.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓На Ивановски му беа потребни 70 минути за да го елиминира Молино со 2-0 во сетови, односно 6-4 и 6-2, па така се пласираше меѓу најдобрите осум во Мадрид.

Македонецот денеска настапи во двојки со Марковски и избори полуфинале на турнирот во Мадрид, откако ги совладаа Вилакорта-Алонсо и Редондо Переира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …