Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Два фантастични гола на Роналдо🎥

Два фантастични гола на Роналдо🎥

Кристиано Роналдо покажува дека се уште е еден од најдобрите фудбалери во светот и дека ќе биде важна карика за Португалија на Европското првенство.

Роналдо постигна два фантастични гола на пријателскиот меч против Исланд и тоа само за десет минути, а првиот беше вистинско ремек-дело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Во соблекуалната на Србија имало драма: Павловиќ колабирал – го враќале во живот!

Вистинска драма се случувала во соблекувалната на Србија на полувремето од натпреварот со …