Дома Трансфер зона Два турски гиганти го сакаат Заниоло

Два турски гиганти го сакаат Заниоло


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Заниоло не направи трансфер во јануарскиот преоден рок, па остана надвор од тимот во Рома.

Меѓутоа, преодниот рок во Турција се уште е отворен, па тамошните гиганти Галатасарај и Фенербахче се заинтересирани за Италијанецот.

Заниоло се обиде да ја примора Рома на трансфер во јануарскиот преоден рок во Милан или Тотенхем, но двата клуба го сакаа само на позајмица со опција за купување.

Бидејќи договорот на италијанскиот репрезентативец трае до јуни 2024, Рома е подготвена само за постојан трансфер. 

Фенербахче и Галатасарај го сакаат Италијанецот, но ќе мора да ги исполнат условите на Рома и да испратат понуда за перманентен трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …