Дома Фудбал Два гиганти од Премиер лигата во борба за Дани Олмо

Два гиганти од Премиер лигата во борба за Дани Олмо

Летово ДАНИ ОЛМО (25) го продолжи договорот со РБ Лајпциг до летото 2027 година, но на поранешниот играч на Динамо ќе му биде тешко да го заврши ангажманот во Бундеслигата.

Барселона била заинтересирана да го врати детето од Ла Масија во Динамо во 2015 година, Реал наводно бил во сериозни разговори, а токму поради бројните понуди од европските богаташи, договорот на Олмо содржи клаузула дека доколку некој понуди 60 милиони евра играчот може слободно да си оди.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во последните неколку дена англиските медиуми објавија дека многу локални гиганти се заинтересирани да го доведат шпанскиот репрезентативец на лето. Пред неколку дена Тотенхем беше во преден план, а германскиот новинар и инсајдер Кристијан Фалк за Caught Offside изјави дека играчот на Лајпциг има голема желба да игра во најсилната лига на светот.

Сепак, се чини дека фановите на Спарс прерано ги подигнаа надежите, бидејќи денеска медиумите на Островот пишуваат дека интерес покажал и Пеп Гвардиола, кој во Шпанецот гледа долгорочна замена за Кевин Де Брујн, а клубот од Лондон тешко може да му парира на понудата што може да му ја даде шеикот од Манчестер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Во викендот кој е зад нас Манчестер Сити во последното коло од Премиер лигата дојде до нов…