Дома Фудбал Останато Двајца Македонци можат да бидат пресудни за иднината на Тухел!

Двајца Македонци можат да бидат пресудни за иднината на Тухел!

Столчето на Томас Тухел во Баерн Минхен сериозно почнува се тресе и на големо веќе се пишува за негов можен отказ.

Последните информации од Германија се дека раководството на Баерн пред Тухел поставило ултиматум да победи на трите следни натпревари во Бундеслигата и да го елиминира Лацио во Лигата на шампионите, во спротивно ќе биде отпуштен.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во следните натпревари Баерн игра на гости против Бохум, па дома со Лајпциг, а во третиот дуел гостува на Фрајбург. Реваншот против Лацио по поразот (0:1) во првиот натпревар е закажан на 5. март.

Ова значи дека македонските фудбалери Агон Елези од Бохум и Елиф Елмас од Лајпциг можат да бидат пресудни за иднината на германскиот стратег.

Во јавноста се шпекулира и за тоа кој би можел да го наследи Тухел, но засега нема посериозни преговори на таа тема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…