Дома Фудбал Останато Двајцата разбојници кои ги нападнаа Тадиќ осудени на затворски казни

Двајцата разбојници кои ги нападнаа Тадиќ осудени на затворски казни

Разбојниците кои минатата година го нападнаа срспкиот фудбалер Душан Тадиќ во Амстердам се осудени на затворска казна.

Тадиќ беше нападнат од две лица кои сега добија различни затворски казни. Мухамед Ф. Добил затворска казна од една година, додека неговиот брат Мухамед Ел. К ќе остане зад решетки шест месеци.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Имено, тие го следеле Тадиќ, а потоа го нашаднале сакајќи да го огребат, а во таа ситуација српскиот фудбалер се здобил со полесни повреди.

Двајцата беа идентификувани со помош на безбедносните камери и против нив беа поднесени кривични пријави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…