Дома Видео Да се наежиш: Погледнете ја неверојатната кореографија на навивачите на Дортмунд

Да се наежиш: Погледнете ја неверојатната кореографија на навивачите на Дортмунд

Борусија Дортмунд вечерва ја пречека екипата на Ајнтрахт од Франфурт.

Како и секогаш, домашните фудбалери имаат огромна поддршка од своите навивачи, кои и вечерва покажаа зошто се едни од најдобрите на светот.

Славниот „Жолт ѕид“ за вечерашниот натпревар подготви спектакуларна корографија и уште еднаш ја воодушевија спортската јавност.

Погледнете ја галеријата како тоа изгледаше и како навиваат навивачите во Дортмунд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…