Дома Македонски спорт Дарко Чурлинов за Келн постигна хет-трик за 20 минути (ВИДЕО)

Дарко Чурлинов за Келн постигна хет-трик за 20 минути (ВИДЕО)

0

Дарко Чурлинов продолжува да реди одлични настапи во дресот на Келн.

Келн славеше со дури 16:0 во натпреварот против Бад Дурхајам, македонскиот фудбалер доби шанса на овој натпревар и постигна три гола.

Ќе потсетиме во сезоната зад нас Чурлинов играше за младинскиот тим на Келн и постигна фантастични 26 гола и запиша седум асистенции. Тоа беше доволно за луѓето во Келн да го повикаат на припремите со првиот тим.

Головите Чурлнив ги постигна во 50-тата, 65-тата и 71-та минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Николов: Сонувам за денот кога ќе се пласираме на Европско првенство

Вчера Македонија го победи Израел, а голот на одлука го постигна Бобан Николов. Со победат…