Дома Фудбал Репрезентации Далиќ најави големи промени во Хрватска: Ќе морам да повикам нови играчи

Далиќ најави големи промени во Хрватска: Ќе морам да повикам нови играчи

На репрезентацијата на Хрватска не оди во псоледниот период и по последните резултати, поразите од Турција и Велс „коцкестите“ стравуваат за својот пласман на Европското првенство 2024 година.

Секако при лоши резултати прв на удар е селекторот. Златко Далиќ добива критики од јавноста, а тој најави дека е време за промени во репрезентацијата. Претходно Далиќ не сакал многу да менува поради добрите резултати, но сега и е сигурен дека е време за такво нешто.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Одигравме лошо и мораме да бараме подобри решенија. И претходно сакав да видам некои нови играчи, но тешко е да правите промени кога имате добри резултати.

Сега дојде моментот за одреден рез, мораме да го освежиме тимот со нова енергија. Не сакам да откривам имиња, меѓутоа дефинитивно мораме да излеземе од комфорната зона“ изјави Далиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…