Дома Останати Кошарка НБА Далас го победи Мајами, Дончиќ во сенка на спектакуларниот Хардвеј 🎥

Далас го победи Мајами, Дончиќ во сенка на спектакуларниот Хардвеј 🎥

Тим Хардвеј Јуниор е човекот кој ја одбележа изминатата вечер во НБА лигата.

На теренот каде што неговиот татко Тим Хардвеј прикажуваше фантастични настапи од 1996 до 2011 година ТимХардвеј Јуниор одигра натпревар за паметење. Навикнавме Дончиќ да биде најдобриот и предводникот на Далас во натпреварите, меѓутоа овој пат таа улога му припадна на Хардвеј.

Хардвеј блескаше и постигна 10 тројки, вкупно дојде до 36 поени. Дончиќ повторно беше солиден со 23 поени. Маверикси со оваа победа над Мајами од 113:127 се на петото место на Западната конференција.

НБА РЕЗУЛТАТИ: Кливленд – Феникс 118-134 (пп.), Детроит – Шарлот 99-102, Милвоки – Бруклин 124-118, Мајами – Далас 113-127, Њу Орлеанс – Голден стјет 108-103, Клиперс – Торонто 105-100, Оклахома – Сакраменто 99-103.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Победа на сениорите против Црна Гора на втората „контролка“

Одличен настап на сениорите, и победа од (65:58) во втората „контролка“ со Црна Гора Гости…