Дома Фудбал Лига на шампиони Давид Силва вчера го изведе најлошиот корнер во кариерата (ВИДЕО)

Давид Силва вчера го изведе најлошиот корнер во кариерата (ВИДЕО)

0

Шпанскиот играч за врска Давид Силва од вчера влезе во конкуренција за најлошо изведен корнер во историјата од Лигата на шампионите.

Тој вчера во текот на натпреварот против Тотенхем изведе корнер во последните минути од првото полувреме, но исто како да не изведе…

Шпанецот само ја испрати топката во гол аут. Постарите љубители на фудбалот овој корнер можеби ги потсети оној на Пол Сколс пред 15-тина години во Лигата на шампионите кој заврши подеднакво лошо.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Фотографија од натпреварот помеѓу Звезда и Партизан го обиколи светот (ФОТО)

Фудбалерите на Црвена Звезда и Партизан вчера го одиграа финалето во Купот на Србија. Во и…