Дома Македонски спорт Мак фудбал ГФК Осогово поставува стандарди во Македонија – прволигаши и сите останати учете како се работи!

ГФК Осогово поставува стандарди во Македонија – прволигаши и сите останати учете како се работи!

Тимот на Осогово кој до минатата сезона играше во третата лига, а од оваа е второлигаш дефинитивно е клубот кој убедливо најдобро работи на социјалните мрежи од сите македонски клубови.

Луѓето кој се грижат за социјалните мрежи на овој клуб го направија Осогово да изгледа симпатично за секој фудбалски фан, а нивната работа и како има позитивен ефект.

Осогово објави дека за една години имаат шест милиони посети, а она што е посебно интересно е што само 20% од посетеноста е од нашата држава, останатите 80% доаѓаат од странство. Ова секако е податок кој е за голем поздрав.

После вакви бројки што друго да се каже освен да се испрати порака до сите останатите македонски клубови – учете маркетинг од ФК Осогово!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Младата селекција со убедлив триумф на тестот против Работнички

Денес репрезентацијата на Македонија до 20 години запиша убедлива победа против Работнички…