Дома Останати Кошарка Гром го прекина финалето помеѓу Звезда и Партизан!

Гром го прекина финалето помеѓу Звезда и Партизан!

0

Нескојдневна ситуација се случи во финалето од турската суперлига помеѓу Црвена Звезда и Партизан.

Звезда го отвори подобро натпреварот, но како што одминуваше времето црно-белите играа се подобро и подобро. После првата четвртина Звезда водеше со 23:16, а на стартот на втората следува серија од 11:2 со која стигнуваат предност од 36:22.

Црвено-белите фатија приклучок дури во третата четвртина и успеаа да стигнат на само еден поен разлика. Но тогаш гром удри во салата „Пионир“ и го прекина натпреварот.

Наскоро се очекува истиот да биде продолжен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

„Гробари“ се истепаа меѓу себе во вечното дерби (ВИДЕО)

Вчера во Белград се играше вечното кошаркарско дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда во ра…