Дома Видео Гризман во мундијалска форма: Прекрасен гол на Французинот (видео)

Гризман во мундијалска форма: Прекрасен гол на Французинот (видео)

0

Најголемата ѕвезда на француската репрезентација, Антоан Гризман покажа дека е во одлична форма пред почетокот на Мундијалот.

Гризман на денешниот тренинг постигна фантастичен гол и испрати јасна порака до Австралијанците, кои ќе бидат прв противник на неговата Франција на Светското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мајстории на кои би позавиделе и мажите: ТОП 20 голови во женскиот фудбал (видео)

Мајстории на кои би можеле и мажите да позавидат. Англиската фудбалерка, Лорен Хемп неодам…