Дома Трансфер зона „Граѓаните“ сакат двајца играчи од Лестер

„Граѓаните“ сакат двајца играчи од Лестер

Манчестер Сити оваа сезона не игра супериорно, веќе има три порази во Премиер лигата и заостанува цели 9 бода зад лидерот Ливерпул.

„Граѓаните“ на чело со Пеп Гвардиола не сакаат лесно да се предадат од трката за титулата и веруваат дека се уште ништо не е готово. Па се спремни значително да го засилат тимот во зимскиот преоден рок.

Англиските медиуми тврдат дека Сити спреми 100 милиони фунри за зимски засилувања, а главна мета ќе бидат двајца фудбалери на Лестер.

Главна мета во дефанзивата е Бен Чилвел од Лестер кој може да игра и како бек, но и како стопер.

Другата мета е турскиот репрезентативец Чалар Сојунџи, кој оваа сезона игра фантастично и е еден од најзаслужните за успешниот старт на „лисиците“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Франс Фудбал: ПСЖ ја пронајде замената за Нејмар

Нејмар го носи дресот на ПСЖ и оваа сезона, иако цело лето се шпекулираше дека ќе го напуш…