Дома Останати Кошарка Го видовте ли генијалниот потег на Марио Хезоња? (Видео)

Го видовте ли генијалниот потег на Марио Хезоња? (Видео)

0
hezonja

Хрватот Марио Хезоња на последниот натпревар за Орландо не забележа голема минутажа, одигра само пет минути, но сепак успеа да ја воодуешеви публиката.

Хезоња на теренот помина само пет минути во кои постигна два поени и запиша две асистенции. Во еден момент тој беше чуван од Џавал Мекгеј, а хрватскиот кошаркар го измами на генијален начин. Погледнете…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Видео: Победа на Оклахома и заплет на Западот, Драгиќ го однесе Мајами до седмата позиција, Вестбрук со нов трипл-дабл

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни шест натпревари. Големата плеј-оф драма Западо…