Дома Трансфер зона Готово: Го имаме третиот најскап трансфер оваа зима!

Готово: Го имаме третиот најскап трансфер оваа зима!

Завршен е третиот најскап трансфер оваа зима! После Вирџил ван Дијк и Диего Коста, скапоцено засилување добива и еден кинески клуб!

Имено, ѕвездата на Виљареал Сердик Бакамбу го комплетираше трансферот во Кина во тимот на Пекинг Гуан.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тренерот на Виљареал потврди дека трансферот е во завршна фаза и дека „жолтата подморница“ бара замена.

„Трансферот на Бакамбу е во завршна фаза, само е прашање на часови кога ќе биде готово. Мораме да почнеме да бараме замена на пазарот“, изјави тренерот на Виљареал.

Бакамбу во договорот има откупна клаузула од 40 милиони евра, а кинескиот клуб нема проблем да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…