Дома Фудбал Останато Господски потег на „кралевите“: Реал Мадрид во тешките моменти испрати посебно писмо до голманот Браво (фото)

Господски потег на „кралевите“: Реал Мадрид во тешките моменти испрати посебно писмо до голманот Браво (фото)

bravo

Голманот на Манчестер Сити пред неколку дена се поврди на тренингот на „кралевите“, а во прашање е повреда на ахиловата тетива поради што би можел да ја пропушти целата сезона.

Иако се работи за поранешен голман на Барселона, тоа не му пречеше на Реал Мадрид да му испрати посебно писмо.

„Во име на сите оние кои го сочинуваат реал Мадрид, посебно нашиот претседател, Флорентино Перез ти испраќаме најубави желби и ти посакуваме брзо опоравување. Многу ни е жал за она што ти се случи бидејќи повредите се најлошиот дел од фудбалот. Но, не се сомневаме дека со својот професионализам и посветеност ќе продолжил да носиш радост на фудбалските навивачи. Со голема почит, Реал Мадрид“, стои во соопштението на шпанскиот гигант.

Со оглед на тоа дека Браво веќе има 35 години, прашање е во каква насока ќе продолжи да се развива неговата кариера.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Серија А продолжува на 20 ти јуни, седум дена претходно италијанскиот Куп!

Денес се одржа клучниот состанок на кој се одлучуваше судбината на Серија А и беше донесен…