Дома Фудбал Останато Господска изјава на Валбуена: Бензема е потребен на Франција

Господска изјава на Валбуена: Бензема е потребен на Франција

Откако францускиот напаѓач Карим Бензема вчера беше официјално осуден на една година затворска казна и парична казна од 75.000 евра поради изнудување пари од поранешниот соиграч Матија Валбуена се огласи и првотимецот на Олимпијакос.

Фудбалерот од средниот ред не го крие задоволството откако правдата излезе на површина после скоро една деценија. Сепак не сака одмазда за напаѓачот на Реал Мадрид на било кој начин.

Бензема е одличенј играч. На Франција и се потребни најдобрите. Јас не сум тој кој одлучува дали некој треба да игра или не“, изјави Валбуена.

Ќе потсетиме, Франција наредната година ќе ја брани титулата светски шампион на Мундијалот во Катар. Бензема во селекцијата се врати пред почетокот на Европското првенство кое се играше изминатото лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…