Дома Останати Ракомет Гордо: Штета за Вардар што нема да може да игра

Гордо: Штета за Вардар што нема да може да игра

Тимот на Мешков Брест во полуфиналето од СЕХА лигата ќе игра против ППД Загреб.

Вардари избори место на завршниот турнир, но поради позитивен случај на ковид во тимот беше исфрлен од тимот. Меѓутоа сето тоа е малку контроверзно затоа што ако има ризик од останатите играчи на Вардар има и ризик од ракометарите на Загреб затоа што претходно црвено-црните играа против хрватскиот тим.

И тренерот на Мешков, Даниел Гордо смета дека е штета што Вардар нема да може да игра во полуфиналето кое е закажано за утре.

„Сакам да им посакам среќа и здравје на ракометарите на Вардар, штета е што не можат да бидат тука. Им посакувам се најдобро, не можам да замислам како би ми било да сум во таква ситуација, навистина ужансно“, изјави Гордо.

Мешков и ППД Загреб ќе играат утре со почеток од 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Бомбата“ на Хансен со звукот на сирената за победа на ПСЖ 🎥

ПСЖ успеа да остане перфектен во француското првенство со „седум од седум“ откако дојде до…